MONTAŻ URZĄDZEŃ REJESTRUJĄCYCH

Montaż urządzeń rejestrujących – kamery i podsłuchy

W wielu sytuacjach wskazane jest monitorowanie danego terenu, pracy innych osób, zachowania się zatrudnionych osób. Nierzadko zachodzi też konieczność pozyskania danych bez wiedzy osób nagrywanych, co jest warunkiem ich naturalnego zachowania się i jedyną formą pozyskania rzetelnych dowodów. Poniżej przedstawimy sprawy, w których można zlecić naszemu biuru detektywistycznemu montaż urządzeń rejestrujących (w tym ukrytych).

Dwa rodzaje sytuacji, w których montujemy urządzenia

Montaż urządzeń rejestrujących wykonywany przez Askor w Białymstoku może zostać zamówiony w sprawach typowo detektywistycznych, jak i „jawnych”. W pierwszym przypadku ukryte kamery mają za zadanie wykryć określone i prognozowane zachowanie się osób. W drugim mają przede wszystkim ostrzegać oraz pełnić rolę ochrony mienia – system tego typu stosuje się głównie po to, by zapobiegać kradzieżom.

Gdzie przeprowadzamy montaż urządzeń rejestrujących

To, gdzie przeprowadzamy montaż urządzeń rejestrujących, zależne jest od zamówienia i jego celu. Jak już wspomnieliśmy, jawne systemy rejestrujące w postaci widocznych kamer mają na celu odstraszanie potencjalnych złodziei. Nierzadko montuje się je jednak w tych samych miejscach co kamery ukryte, służą jednak wówczas innym celom. Tak więc, kamery widoczne w sklepie mają zapobiegać kradzieżom dokonywanym przez Klientów. Ich ukryta wersja ma dostarczać dowodów na podobne działania ze strony pracowników.
Poniżej prezentujemy miejsca w powiązaniu z sytuacjami, w których nasi

Klienci decydują się na umieszczenie ukrytych kamer, a są to:

  • mieszkania i domy – w zależności od celu instalacji, kamery monitorują dom na zewnątrz lub wewnątrz,
  • biura i inne miejsca pracy – montaż ukrytych urządzeń rejestrujących najczęściej jest zlecany przez właściciela firmy, który podejrzewa kradzieże ze strony pracowników; zleceniodawcą może być też osoba pokrzywdzona w pracy na przykład przez mobbing lub molestowanie seksualne (w obu przypadkach ukryte kamery, ale także podsłuchy, mogą pomóc w pozyskaniu dowodów przestępstwa),
  • sklepy – w tym wypadku ukryte kamery instaluje się w newralgicznych punktach i ukierunkowane są nie tylko na półki z towarami, ale przede wszystkim na kasy i magazyny,
  • hale produkcyjne i magazyny przemysłowe lub handlowe – ukryte kamery mają na celu weryfikowanie uczciwości pracowników tam, gdzie istnieją podejrzenia o dokonywanych kradzieżach,
  • w miejscach pracy konkurencji – podczas czynności związanych z wywiadem gospodarczym.

Montaż urządzeń rejestrujących jest więc ściśle powiązany ze zdobywaniem danych, które wpisane są w pracę detektywa. W wielu wypadkach korzystanie z nowoczesnych technologii znacznie ją ułatwia, a nawet stanowi jedyną możliwość zdobycia dowodów zdrady, przestępstwa lub nieetycznych działań konkurencji.

Jak chowamy ukryte kamery i podsłuchy

Nowoczesna technologia daje detektywom niemal nieograniczone możliwości. Nasi pracownicy są w stanie tak przeprowadzić montaż urządzeń rejestrujących, że będzie on niemal niewykrywalny. Kamery obsługujące audio możemy zainstalować dla przykładu w radio, budziku, lampie, plecaku, zabawce i wielu innych przedmiotach. Dzięki temu Klient uzyska pożądane informacje bez jakichkolwiek intruzywnych lub ryzykownych ze względu na wykrycie działań.

Menu